Zpracování cookies

Náš e-shop a partneři potřebují Váš souhlas s použitím souborů cookies, aby Vám mohli zobrazovat informace týkající se Vašich zájmů.

Odmítnout vše můžete zde.

KONTAKTY

Eva Šimková
Reiki na dálku
tel: 602 558 177
napište nám

 

 


RANI REIKI RYOHO© » REIKI a JÓGOVÉ TECHNIKY
REIKI A JÓGOVÉ TECHNIKY

Autor článku: Rani Eva Šimková

  

     Reiki techniky, které jsou vám předkládané v kurzech Rani Reiki Ryoho jsou sestavené tak, aby zajistily postupný, plnohodnotný duchovní a léčitelský růst a cestou se naučili důvěřovat Božskému vedení, které veškerou práci skrze nás vykonává. 

     Každý stupeň přináší nové možnosti a každým zasvěcením se rozšiřuje váš obzor, Vědomí a působnost. Vše je sestaveno kaskádovitě, jako třídy ve škole. Každá třída je důležitá a nelze ji přeskočit, protože v dalším stupni čerpáte ze znalostí a praktických zkušeností z předchozího stupně. 

     Na vaší cestě je od jisté úrovně duchovnosti pro vás přirozené chtít se podělit s ostatními a pomoci jim dosáhnout Božského poznání. Této úrovni se říká učitelský stupeň a neměl by být absolvován za účelem zisku.
     V kurzech Rani Reiki Ryoho je učitelský stupeň záměrně ponechaný za cenu, která byla ještě v 90.letech minulého století naprosto běžná (i když hodnota peněz byla jiná, průměrný plat byl kolem 3000,- Kčs měsíčně). Tato cena zůstala zachována, aby si byl každý vědom hodnoty, kterou obdrží.
    Je třeba si uvědomit, že existuje velmi mnoho různých Reiki směrů, které se od sebe významně liší nejen učením, ale i zasvěcením.


     K celému učení a technikám bychom měli přistupovat zodpovědně a být si vědomi rozměrů, které práce s Božskou energií (Reiki) přináší. Při pravidelné praxi a každodenní meditaci můžete Reiki energii směrovat, tvořit pouhou myšlenkou, sledovat a měnit cokoliv nejen ve vašem fyzickém těle, ale v jakémkoliv časoprostoru, vnímat a rozumět karmickým "filmům" z minulých životů a další a další neomezené možnosti.
    Vyžaduje to pokoru, vytrvalost, trpělivost a plnou důvěru v Božské vedení (v podobě, která je vám milá), bez které nelze do této úrovně dojít.
    Pokud chcete dosáhnout seberealizace nebo realizace Boha ve vás, tak nelze žádný bod uspěchat, vynechat nebo ošidit. Vše začíná malými postupnými krůčky a každý z nich se počítá.

    Reiki techniky jsou v podstatě jogínské techniky. Nejvyšší stupně Reiki, jsou předávány Mistry již ve světelné formě mimo fyzickou rovinu a odpovídají vyšším stupňům tzv. Kriya jógy. T
     V nejvyšších stupních Reiki jste již plnohodnotně začleněni do Vesmírných záležitostí, můžete spolupracovat s Mistry v jemněhmotné sféře, pomáhat Matce Zemi či obdržet konkrétní úkol. 

     Všechny Reiki techniky by měly být uchovávány v tajnosti, aby nedošlo ke znehodnocování učení a aby si lidé z nevědomosti neublížili. Ve světelné rovině se totiž vše točí ve vztahu učitel-žák a díky přírodním zákonům, vše nedokonalé co vytvoříme následně "padá" na hlavu učitele, který nás zasvětil. Mluvíme zde o vysokých duchovních zákonech a Božských principech o kterých lidská mysl nemá ani ponětí, proto není moudré toto ignorovat, ale naopak z velkou pokorou respektovat.
     Z tohoto důvodu se Reiki techniky předávají pouze na kurzech a nic z kurzů by se nemělo zveřejňovat. Absolventi jsou následně zodpovědni za to, aby se techniky, symboly, skripta atd. nedostaly do cizích rukou.  

 

Rani Eva Šimková
Na veškeré texty se vztahuje autorskoprávní ochrana.


 

 

Copyright© 2007-2022 Eva Šimková, Léčivé stránky jsou pod autorskoprávní ochranou. 
Jakékoliv kopírování textů, názvu stránek či vydávání duševního majetku autora za vlastní, je protiprávní.