Zpracování cookies

Náš e-shop a partneři potřebují Váš souhlas s použitím souborů cookies, aby Vám mohli zobrazovat informace týkající se Vašich zájmů.

Odmítnout vše můžete zde.

KONTAKTY

Eva Šimková
Reiki na dálku
tel: 602 558 177
napište nám

 

 


LÉČEBNÉ TERAPIE » DETOXIKAČNÍ MEDICÍNA » ABECEDA DETOXIKACE
ABECEDA DETOXIKACE podle MUDr. Josefa Jonáše 


ABECEDA  DETOXIKACE podle MUDr. Josefa Jonáše
Autor článku: Ing. Vladimír Jelínek

CELÁ BROŽURA KE STAŽENÍ ZDE

 

 

Předmluva
Některé okamžiky se stávají člověku osudovými. Pro mě bylo takovým momentem seznámení s MUDr. Josefem Jonášem v lednu roku 2000. Do té doby jsem ho neznal, pouze jsem četl jeho knihu „Křížovka života“, která se stala téměř kultovní knihou 80. let. Překvapilo mě, že jsem se setkal s člověkem skromným majícím
ohromný přehled nejen v klasické a alternativní medicíně a navíc velmi originálním.
V ono osudové odpoledne nám pan doktor přišel nabídnout možnost zapojit se do podpory rozšiřování myšlenky detoxikační medicíny. Pamatuji si, jak přede mne postavil lahvičku s detoxikačním preparátem, o které tvrdil, že jsou v ní zaznamenány jako na disketě do počítače informace o toxinech, jež škodí lidskému zdraví a způsobují některé nemoci. Velmi mě to zaujalo. Vzhledem k tomu, že jsem vystudoval elektrotechnickou fakultu v Praze – obor mikroelektronika, nerad věřím věcem, které jsou vzdáleny fyzikální realitě, a vždy hledám konkrétní teoretické vysvětlení daného jevu. Má diplomová práce se týkala analýzy lidské řeči pomocí počítače. Řešili jsme úkol, jak bude počítač rozumět lidskému mluvenému slovu. Jak si přeloží myšlenky, které mu říkáme. Ukazuje se, že řešení tohoto problému je v oblasti spektrálních analýz zaznamenaných slov a vede k holografickému fenoménu. Dnes již nikoho znás nepřekvapí, že běžně používáme mobilní telefony s vytáčením hlasovou volbou. To znamená, že když dostaneme nápad zavolat například Honzovi, vyslovíme „Honza“ a mikroprocesor zabudovaný v telefonu spustí program, který pochopí, že chceme vytočit číslo Honzy, a sám to udělá. Opatrně se odvažujeme tvrdit, že tušíme, v jaké podobě se uchovávají myšlenky a vzpomínky v lidském mozku v podobě slov a obrazů. Do potravních doplňků jsme schopni technologicky zaznamenat nejen hrozící nebezpečí v podobě toxických zátěží, jež s sebou přináší moderní civilizace, ale také obrazy infekcí, které sužují lidstvo od nepaměti. Oslovujeme tímto imunitní systém jednotlivce a přesvědčujeme ho, aby udělal generální úklid organismu. Ten vede k odstranění většiny civilizačních onemocnění i k jejich prevenci.
Díky detoxikační medicíně se nám podařilo překonat rozpor mezi klasickou západní a tradiční čínskou medicínou. Dokonce řečí klasické západní medicíny originálním způsobem vysvětlujeme tradiční čínskou medicínu a její pentagram. Pojďte s námi zažít obrovské dobrodružství, které se nám otevírá při detoxikaci nás samých, protože na vlastní kůži poznáváme to, co říkali starověcí lékaři a mudrcové před mnoha tisíci lety. Poznejte s námi logicky a svými vlastními smysly tajemství detoxikační medicíny a její obrovskou moudrost!
 

Ing. Vladimír Jelínek, leden 2004

 

Jak se toxiny a infekce dostanou do organismu
Toxiny se dostávají do organismu především těmito způsoby:

1. Stravou a pitím
2. Užíváním drog, kouřením cigaret
3. Dýcháním zo vzduší a pracovního prostředí
4. Z těla matky v období těhotenství
5. Pohlavním stykem partnerů a líbáním
6. Bodnutím hmyzem, parazity
7. Poraněním pokožky a proniknutím toxinů přes bariéru pokožky do vnitřního prostředí organismu
8. Otěrem a oxidací zubních materiálů v ústní dutině

 

1. Toxiny ze stravy a nápojů

Jeden můj známý před nedávnem spočítal, že za 60 let aktivního života projde člověkem zhruba 60 m3 potravy*. Pro představu – je to takové množství nápojů
a jídla, které by zaplnilo průměrný obývací pokoj až do stropu. Bylo by pošetilé domnívat se, že se všechno beze zbytku v organismu zužitkuje a zbytky vyjdou exkrementy ven. Část potravy ať už přeměněné nebo nepřeměněné se v našem těle postupně usazuje a stává se tak naší nedílnou součástí. Nejvíce nebezpečnou součástí potravy jsou hleny a tuky. Pokud konzumujeme nadměrné množství potravy, která zahleňuje (mléčné výrobky, bílá mouka, maso), připravujeme ideální útočiště infekcím, které se snaží právě v hlenu najít skrýš před zásahem imunitního systému.

* Uvažujme, že člověk zkonzumuje za den asi 2 litry tekutin a 1 litr stravy, dohromady tedy 3 litry. Rok má 365 dní, to znamená, že za rok projde člověkem 365 x 3 = 1095 litrů potravy, což je zhruba 1 m3. Když budeme 60 let jíst 1 m3 stravy ročně, pak zkonzumujeme 60 m3 jídla!
 

Na detoxikaci přebytečných metabolitů používáme přípravek Abelia Metabolis (fruktózová
forma) nebo Joalis Metabex (lihová forma). Přípravek má cenu užívat několik měsíců a pak jej alespoň jedenkrát za rok opakovat, protože se metabolickými zplodinami zanášíme neustále. Další neméně závažnou toxickou součástí potravy jsou všechny toxiny a infekce, které stojí ve středu pozornosti našich detoxikačních aktivit – těžké kovy, radioaktivita, potravinová chemie, zemědělské postřiky, antibiotika v zemědělských chovech, plísně a jejich toxiny, vzdušný prach atd.

 

2. Drogy a cigarety

Tento problém jistě není nutné příliš rozebírat. I příležitostné užívání drog a cigaret může vést k závažným poruchám zdravotního stavu. Detoxikace má samozřejmě cenu i pro kuřáka, který se svého návyku nedokáže či nechce vzdát, ale doporučujeme ji především těm, kteří měli dostatek vůle a přestali. Naše detoxikační praxe ukazuje, že zplodiny z drog a cigaret zůstávají v organismu většinou velmi dlouho i po mnohaleté abstinenci. 

 

3. Vzduch a znečištěné pracovní prostředí

Plícemi dýcháme vzduch, z něhož organismus využívá kyslík pro okysličování krve. Ve vzduchu je ale přítomna řada toxických látek, které se usazují na sliznicích dýchacích cest a plic a roznášejí se dál do organismu. Rovněž dýcháním do našeho organismu proniká řada infekcí. Nemůžeme se tedy divit, když horník, který po dlouhá léta dýchá v dolech uhelný prach, jím bude mít zanesené dýchací cesty a bude trpět jejich chronickými záněty.

 

4. Vliv matky na dítě v prenatálním období

Je nesmírně důležité, jak čisté prostředí poskytne děloha matky vzniklému zárodku nového života. Obecně platí, že všechny toxické zátěže, které má v těle matka, se mohou přenést na dítě. Budoucí maminky se obvykle ptají, jak dlouhá by měla být detoxikace před početím. Záleží samozřejmě na toxickém zatížení matky, ale obecně platí, že by se detoxikace měla provádět pomocí detoxikačních preparátů denně alespoň 6 měsíců až jeden rok. V dalších kapitolách se zmíníme o toxickém stavu ledvin, který je odpovědný za kvalitu a čistotu celého gynekologického ústrojí. Žena, která trpěla před otěhotněním častými kvasinkovými výtoky, s velkou pravděpodobností porodí potomka, u kterého mohou kvasinky způsobovat v určitém věku (nemusí nutně od narození) například kožní ekzém. Obecně pro naši práci platí, že zhruba do tří let věku stačí zjistit toxickou zátěž matky a detoxikovat
dítě stejným postupem jako ji. Často přicházejí do poradny matky, které chtějí detoxikovat pouze své malé dítě. Většinou je přesvědčím, aby se detoxikovaly i ony. Jedna sada preparátů obvykle stačí pro oba, protože dítě může užívat preparátu velmi málo – děti jsou na detoxikaci v pozitivním smyslu obzvláště citlivé a reagují velmi rychle a dobře. Podle našeho mínění je tomu tak proto, že hlen v dětském organismu je ještě poměrně řídký, není zahuštěný a naschlý v záhybech tělesných dutin a tkání.
Příspěvek muže spočívá v tomto případě podle mého názoru především v předání kvalitní genetické informace. Právě proto by spermie měly vznikat a dozrávat v netoxickém prostředí, aby nedocházelo k poškození genetické informace. U muže před početím je proto také velmi důležité detoxikovat okruh ledvin. 

 

5. Pohlavní styk partnerů a líbání

Přes sliznice pohlavních orgánů muže i ženy se přenáší celá škála typických infekcí. Nejlepší prevencí je věrnost partnerů, ale i v tomto případě je u obou důležitá detoxikace ledvinových okruhů. Infekce se nepřenášejí pouze stykem sliznic genitálií, ale také stykem sliznic pohlavních orgánů se sliznicemi jiných orgánů při nejrůznějších sexuálních praktikách (sliznice konečníku, ústní dutiny). Pro přenos infekcí je stejně podstatný jako pohlavní styk. 

 

6. Bodnutí hmyzem, parazité

To je velmi podstatný zdroj infekcí. V našich krajích jsou nejvýznamnější klíšťata, která přenášejí bakterii borreliózy a virus klíšťové encefalitidy. Uvádí se, že v určitých lokalitách je borreliózou nakaženo až 60 % klíšťat. Rovněž bodavý hmyz – mouchy, komáři, ovádi aj. – může být zdrojem infekcí. 

 

7. Poranění pokožky a proniknutí toxinů přes ni do vnitřního prostředí organismu
Jednou ze základních funkcí pokožky je uchránit vnitřní prostředí člověka před vnějšími škodlivými
vlivy jak klimatickými – horkem, zimou, vlhkem, tak i před přímým proniknutím toxických látek a infekcí do organismu. Při poranění pokožky může dojít k infikování poraněné tkáně. 

 

8. Otěr a oxidace zubních materiálů v ústní dutině

Zubní výplně, zejména kovy a jejich slitiny, jsou z hlediska detoxikační medicíny rizikové. V ústní dutině dochází v důsledku otěru k uvolňování velmi jemných částí zubních materiálů a jejich oxidů. Polykají se se slinami do žaludku, odkud jsou distribuovány do organismu. Tam se usazují v místě stresu na konkrétním orgánu.
 

 

Určité části populace způsobuje kontaminace těžkými kovy značné problémy. Z hlediska detoxikační medicíny je můžeme vidět zejména za těmito zdravotními potížemi:
 - Hormonální nerovnováha
 - Psychické potíže
 - Nervové potíže
 - Kožní problémy
 - Imunitní poruchy  


Základním preparátem pro detoxikaci těžkých kovů je Joalis Antimetal. Podle míry intoxikace se doporučuje užívat 1 až 6 měsíců.