Zpracování cookies

Náš e-shop a partneři potřebují Váš souhlas s použitím souborů cookies, aby Vám mohli zobrazovat informace týkající se Vašich zájmů.

Odmítnout vše můžete zde.

KONTAKTY

Eva Šimková
Reiki na dálku
tel: 602 558 177
napište nám

 

 


DUCHOVNÍ PRAXE » PROJECT MANTRA
Mantra projekt

Jednoduchý a silný nástroj 

 • Project Mantra je program, který vám během 40 dnů pomůže vytvořit snadnou a přitom velmi účinnou každodenní duchovní praxi. Je ideální pro začátečníky, kteří potřebují jednoduchý, ale účinný nástroj pro ztišení mysli, otevření srdce a vytvoření si pozitivního návyku, kdy si každý den uděláte čas k propojení se s Božstvím.
 • Project Mantra je meditační praxí s mantrou. Může ji praktikovat každý, kdykoli, kdekoli, včetně dětí. Jednoduché každodenní opakování mantry vás zavede hlouběji do krásy a tajemství odříkávání Božího jména. Tato praxe má největší sílu, když každé opakování mantry proměníte v modlitbu vycházející ze srdce.
 • Při krátkém 20 minutovém rozhovoru vám instruktor zodpoví všechny vaše otázky a dá vám jednoduchý návod, jak ve třech krocích s tímto programem začít. Rádi zodpovíme vaše dotazy prostřednictvím emailu či telefonu.

Začněte odříkávat mantru

 • Přesměrujte svou mysl
  Zpívání manter je účinný způsob, jak ovládnout neklidnou mysl. Pravidelným opakováním se mysl naučí zaměřovat svoji pozornost na něco pozitivního jako jsou Boží jména, namísto toho, aby naše myšlenky zaměstnávalo neustálé posuzování. Mantry se používaly po tisíciletí v každé duchovní tradici a jsou předchůdcem dnes populárních afirmací.
 • Otevřete své srdce
  Síla mantry se neskrývá v jejím významu, ale v její vibrační frekvenci. Nejsilnějšími mantrami jsou nadčasová sanskrtská jména Božstev. Každá slabika vytváří vibraci, která probouzí a manifestuje některou z božských kvalit jako je klid, odvaha, láska, soucit a přijetí. Tajemství odříkávání manter spočívá v tom, že je vyslovujete s láskou a oddaností, protože jen tak otvíráte své srdce, zvyšujete vibrace a můžete prožít Boží lásku.
 • Vypěstujte si pozitivní návyk
  Aby transformační síla vaší praxe vyvolala trvalý posun ve vašem vědomí, je k tomu zapotřebí doba 40 dní. Během této doby si možná povšimnete, že se na život začínáte dívat mnohem pozitivněji, jste více soustředění, více si uvědomujete sami sebe a méně posuzujete sebe i okolí.
"Čím více budete mantru odříkávat, tím více bude slábnout moc vaší mysli, budete více spočívat  v božské blaženosti a vaše srdce se ještě více otevře Boží lásce". 
Paramahamsa Sri Swami Vishwananda

 

Džapa (opakování)
Jednou z klíčových částí úspěšné duchovní cesty je Nitjasmaranam, což znamená neustálé připomínání si Boha. Džapou se rozumí technika soustředěného opakování mantry nebo Božího jména. Přestože slovo džapa (japa) pochází ze sanskrtu a je odvozeno od kořene jap-, což znamená „vyslovovat potichu, opakovat v duchu, mumlat“, a přestože je praktikování džapy rozšířené zejména v hinduismu, je to velmi univerzální praxe a lze se s ní setkat po celém světě. Všechny velké náboženské a duchovní tradice rovněž podporují a doporučují opakování Božího jména.

Čím více budete odříkávat Boží jméno, tím více sebedůvěry, radosti a štěstí v sobě budete mít.
Paramahamsa Šrí Svámí Vishwananda

 

Pomůcka, kterou praktikující může používat se v hinduismu, sikhismu nebo buddhismu nazývá "mála". Jde obvykle o šňůrku se 108 korálky, na které se odpočítávají jednotlivá opakování Božího jména a která shromažďuje vibrace vytvářené při odříkávání Božích jmen a pronášení modliteb. V křesťanství se pro modlitby používá růženec neboli „komboskini", v islámu se modlitební šňůrce říká "misbaha". Opakování Božího jména je v dnešní době nejjednodušší a zároveň nejsilnější technikou k dosažení Boha. Od začátku své mise Paramahamsa Šrí Svámí Vishwananda neustále připomíná svým oddaným a duchovně hledajícím důležitost opakování jména. Mysl je největší překážkou na cestě k realizaci našeho pravého Já, protože svou pozornost obvykle ráda obrací k materiálním věcem a k tomu, co je venku, a je těžké ji ovládat.  

"Mysl není nikdy v klidu. Mysl neustále přemýšlí a vy ji opakováním Božího jména ztišíte. Když prostřednictvím opakování Božího jména naučíte mysl jít dovnitř vašeho srdce, do toho hlubokého klidu, uvědomíte si, že Bůh sedí právě tam. Ne proto, že to pochopíte rozumem nebo že jste si o tom přečetli, ale protože si to uvědomíte, protože to pocítíte."
Paramahamsa Šrí Svámí Vishwananda

 

V dnešní době se většina lidí zaměstnává myšlenkami ne na Boha, ale na své problémy. Neustále si přidělávají starosti a domnívají se, že problém se vyřeší, když se na něj budou soustředit. Opak je pravdou. Čím více se člověk soustředí na problém, tím se zvětšuje a pozitivní řešení se vzdaluje. Není řešením se špatným zlozvykem bojovat, ale potřebujeme jej nahradit pozitivním návykem a praktikování džapy je nejlehčí a nejlepší návyk, jaký si můžeme vytvořit. Boží jméno je, a to je jedno z největších tajemství, Bohem samotným. Tím, že recitujeme mantru nebo Boží jméno, obracíme pozornost mysli novým pozitivním směrem. Samotný Bůh zaměstná mysl a pro negativní myšlenky se není lehké vrátit zpět. Taková mysl se pak stává naším největším spojencem.

Můžeme si vybrat jakékoliv jméno nebo podobu a dovolit své mysli na nich spočinout a nechat své rty a jazyk opakovat Boží jména znovu a znovu, nahlas nebo v mysli, kdykoliv a kdekoliv. Opakování Božího jména je formou modlitby a potravy pro duši. Když opakujeme Boží jméno, soustředíme se na Boha a přitahujeme tak Boží milost. Je to způsob, kterým můžeme vyjádřit, že Ho opravdu chceme a že o Něj usilujeme. A tak jdou snaha a milost ruku v ruce. Při opakování Božího jména se v nás probouzí kosmická láska a my můžeme milovat bezpodmínečně všechno a všechny žijící tvory. Nakonec díky pravidelnému praktikování můžeme dosáhnout stavu „adžapa“, kdy mantru odříkáváme s každým tepem našeho srdce, ať jsme si toho vědomi či ne.  

"Ať jste kdekoliv a děláte cokoliv, udržujte svou mysl ve spojení s Bohem a zpívejte Boží jména. To vám pomůže otevřít vaše srdce. Zpívání Božího jména je nejúčinnější způsob jak ovládnout mysl. … Proto je Boží jméno velmi důležité a přitom je to velmi snadné a prosté. Proč si to komplikovat? Proč si věci komplikovat, když nám Bůh dal tu nejjednodušší věc? Když zpíváte Jeho jméno, cít se být v Jeho těsné blízkosti."
Paramahamsa Šrí Svámí Vishwananda

 

Mnohá vyobrazení Boha (Božská Matka, Šiva a další) drží v jedné ruce málu. Ukazují nám tím, že se máme snažit neustále upínat svou pozornost k Bohu. Nejvyšší mantrou je ta mantra, kterou žák nebo oddaný obdrží od svého gurua (Guru mantra). Hlavní mantrou je "ÓM NAMÓ NÁRÁJANAJA".

 

"Když se budete snažit, když budete myslet pozitivně a budete bezpochybně věřit své modlitbě, Bůh vás naplní – tím, že vám dá smysl vašeho života a naplní ho. Dá vám mukti: osvobodí vás. Dosáhnete Ho, protože On vám poběží naproti."
Paramahamsa Šrí Svámí Vishwananda

Zdroj: www.bhaktimarga.cz

 

Rani Dasi - Eva Šimková

 eva.simkova@lecivestranky.cz