KOTVIČNÍK ZEMNÍ

tribulus-terrestris

Kotvičník zemní
(Tribulus terrestris)


Kotvičník zemní je prostředkem pro posílení fyzické a psychické vitality, je přírodním afrodiziakem a pomocníkem při zánětech močových cest.
.


Účinky:

  • Močopudný
  • Protizánětlivý
  • Povzbuzující
  • Podporující tvorbu svalové hmoty
  • Afrodiziakální


Použití

  • Kotvičníkový čaj se užívá pro zvýšení sexuálního libida, pro podporu nárůstu svalové hmoty a tedy i pro zlepšení sportovních výkonů. Čaj z kotvičníkové natě je vhodným prostředkem pro zlepšení celkové fyzické i psychické vitality.
  • Používá se pro udržení normální hormonální aktivity (zejména ve starším věku) a pro normální funkce močové soustavy a reprodukčního systému. Udržuje přirozenou obranyschopnost a činnost nervového a kardiovaskulárního systému. Další použití doporučujeme vyhledat ve starých herbářích
  • Nálev z kotvičníku se doporučuje pít při potížích se záněty močových cest.

 

Popis
Kotvičník zemní je poléhavá bylina dorůstající výšky až 60 cm. Listy kotvičníku jsou vstřícné, krátce řapíkaté a mají vejčitý tvar. Kotvičníkový květ je pětičetný a má žlutou barvu.


Droga
Drogou kotvičníku je nejčastěji nať, někdy plod. Setkáme se ale také s využitím kotvičníkového extraktu.


Účinné látky
Mezi terapeuticky účinné látky, které jsou v kotvičníku obsaženy patří sapogeniny, alkaloidy harman a harmin, bioflavonoidy, glykosidy, třísloviny, flavonoidy, steriny, stigmasterin, beta-sitosterin, steroidy diosgenin, tigogenin, yamogenin, neotigogenin, pryskyřice, taniny, sacharidy, vitamin C.


Výskyt
Kotvičník zemní roste na sušších půdách s dostatkem světla, jako jsou například okraje cest nebo pastviny. Kotvičník je dnes možné nalézt v Evropě, Asii, severní Africe i v Austrálii.


Doba sběru
Ideální dobou pro sběr kotvičníkové natě je červen až srpen.

 

 

Zdroj: Dr.Popov
 


Vánoční provoz

Eshop je od 11.12.- 2.1.2019 uzavřen.

Objednávky přijaté v tomto období, budou vyřízeny 3.1.2019.

 

Léčení a pomoc na dálku - kdykoliv bez omezení.