BACHOVY KVĚTOVÉ ESENCE

bach


BACHOVY KVĚTOVÉ ESENCE 
jsou jemněhmotné vysokovibrační esence získané z květů 38 rostlin, které korespondují s širokou škálou našich každodenních emocionálních prožitků. Každá esence je přiřazena k odpovídajícímu negativnímu pocitu na který působí a pomáhá nám udržet tyto pocity pod kontrolou.

 • Tyto esence vytvořil v roce 1930 známý anglický lékař a homeopat MUDr. Edward Bach
   

EVA ŠIMKOVÁ o Bachových esencích:
     "Jako léčitelka vnímám, že za všemi nemocemi stojí naše mysl a spouštěčemi jsou naše emoce. Když si budeme postupně všímat toho jak se cítíme a ladit naše mentální utrpení, můžeme tak v budoucnu předejít i vážným onemocněním. Tyto esence lze používat jako pomocníky, když sami svoji mysl ještě nedokážeme zkrotit či kontrolovat. Mohou nám být nápomocni při rozpouštění tzv. emocionálních blokád nebo zabránit jejich vzniku. Tím můžeme prožít náš život ve větším klidu a současně se vyhneme některým zbytečným komplikacím v budoucnu.
     Jako vedlejší produkt této metody je - poznávání vlastní osobnosti, našich trápení, pojmenování toho co nás v životě obtěžuje a nad čím jsme dosud neměli čas přemýšlet. Každé pochopení pravdy o nás samotných je také nedílnou součástí našeho duchovního vývoje a vede tak k rychlejšímu dosažení vnitřní rovnováhy, o kterou bychom měli usilovat."

                                                                                                                                      Eva Šimková - Copyright©
 


JAK ZVOLIT SPRÁVNOU ESENCI?

 • Základem je přesně identifikovat jak se cítíme.  Pokud nás trápí více psychických potíží, zvolíme jen ty, kterým se chceme věnovat na prvním místě.
 • Vhodné je sepsat si vaše momentální emcionální rozpoložení a seznam esencí, které jsou pro vás ideální právě v tuto chvíli. Tento seznam postupně doplňujte a sledujte pokrok.
 • Pokud se pokrok nedostaví, (patrně byla zvolena chybný postup), v tom případě si dohodněte osobní schůzku s terapeutem, který vás terapií bude provázet a vhodné esence vám připraví na míru).
 • Jako pomůcku k výběru vhodných esencí můžete použít následující popis Bachových květových esencí.


JE UŽÍVÁNÍ BEZPEČNÉ?

 • Užívání je bezpečné, může je užívat celá rodina. Lze je bez obav brát i během těhotenství.
 • Vhodné jsou pro domácí zvířátka či rostliny.
 • Působí na velice jemné úrovni, proto jsou zcela bezpečné a nemají vedlejší účinky. Čím je problém intenzivnější, tím rychleji účinkují.
 • Nelze se předávkovat ani si vytvořit závislost.
 • Neovlivňují účinnost jiných léků ani jiné alternativní léčby, naopak je vhodným podpořením.


ZPŮSOB POUŽITÍ A DÁVKOVÁNÍ:

 • Bachovy esence lze používat jednotlivě nebo jednotlivé esence smíchat.
 • Přímo do úst nebo do sklenice s vodou nakapejte 2 kapky vybrané esence (u krizové esence 4 kapky) a upíjejte během dne tak často, jak budete potřebovat.
 • Při dlouhodobém užívání doporučujeme nakapat z každé vybrané esence (max. 6-7 esencí) 2 kapky do jedné 30 ml lahvičky s čirou pramenitou vodou a z takto vzniklého roztoku užívat minimálně 4kapky 4x denně.
 • V případě nutnosti lze esence přijímat neředěné přímo na jazyk, potírat rty, spánky nebo vnitřní stranu zápěstí (malé děti).
 • Jak často budete Bachovy esence používat záleží jen na vás.
 • Nekolísají-li vaše nálady příliš často nebo cítíte-li jen náběh krize, vystačíte si s 1 lahvičkou.
 • Pokud mají vaše stavy dlouhodobý charakter, lze esence užívat tak dlouho, jak je třeba. (V tomto případě je vhodné domluvit si konzultaci a poradit se s proškoleným terapeutem, kde začít a s jakými esencemi navázat).


 

 

Vyhledat podle

Název:
Seřadit podle:   Seřadit vzestupně Seřadit zestupně
Hledat v popisu:
 
 

NAMÍCHANÁ ESENCE dle vlastního výběru

Cena:  200 Kč
Lahvička namíchaných esencí podle vlastního výběru (BEZ KONZULTACE). Do poznámky v objednávce uveďte názvy vybraných …
 

Informace o jednotlivých Bachových květových esencích - klikněte zde

 

RESCUE® Remedy - Krizová esence - 10ml

Cena:  264 Kč
RESCUE® Remedy Krizová esence - kapky bez alkoholu, vhodné i pro děti.   Vhodná na cesty, do domácí lékárničky, do kabelky nebo do …
 

RESCUE® Remedy - Krizová esence - 20ml

Cena:  349 Kč
RESCUE® Remedy Krizová esence - kapky bez alkoholu, vhodné i pro děti. Vhodná na cesty, do domácí lékárničky, do kabelky nebo do zásuvky …
 

RESCUE Night® - kapky pro klidný spánek - 20ml

Cena:  319 Kč
RESCUE Night® kapky bez alkoholu - pro klidný spánek.   RESCUE Night® kapky je kombinace RESCUE® Remedy směsi (Krizová esence), ke které …
 

RESCUE® Krizový krém - 30ml

Cena:  264 Kč
RESCUE® krizový tělový krém - 30 ml Má všeobecně hojivé, čistící, zjemňující, uklidňující a zvláčňující účinky. Tělový krém …
 

RESCUE® PLUS bonbony s vitamíny

Cena:  138 Kč
RESCUE® PLUS bonbony s vitamíny. Bonbony bez obsahu cukru s originální směsí RESCUE® a vitamíny.   Složení: sladidla isomalt, …
 

Vánoční provoz

Eshop je od 11.12.- 2.1.2019 uzavřen.

Objednávky přijaté v tomto období, budou vyřízeny 3.1.2019.

 

Léčení a pomoc na dálku - kdykoliv bez omezení.